کاربرد کانتر سرد در رستوران ها

کاربرد کانتر سرد در رستوران ها

کاربرد کانتر سرد در رستوران ها

کانتر سرد

کاربرد کانتر سرد در رستوران ها

یکی از مهم ترین مورادی که درباره غذا ها و مواد غذایی امروزه بسیار مطرح است، کیفیت آنها می باشد. البته کیفیت غذا ها در گذشته نیز بسیار حاوز اهمیت بود ولی امروزه به این مسئله بیشتر توجه می شود. به همین منظور ابزار آلات  با حضوری قدرتمند برای به موفقیت رساندن این صنعت تلاش کرده اند. یکی از این ابزارآلاتی که برای بهتر شدن کیفیت غذا ها وجود دارد، کانتر سرد می باشد که در ادامه درباره کانتر سرد که جزو تجهیزات رستوران ها می باشد، بیشتر آشنا خواهید شد، پس با ما همراه باشید

 

کانتر سرد سلف سرویس

البته درست است که کانتر سرد بیشتر در خط سلف سرویس رستوران ها و یا فست فود ها کاربرد دارد، اما بهتر است بدانید که کانتر سرد در تجهیزات داخلی آشپزخانه ی رستوارن ها نیز بسیار کاربرد دارد و همین طور جزو یکی از تجهیزات رستوران ها به حساب می آید. شما می تواند در قسمت داخلی آشپزخانه از کانتر سرد به عنوان مکانی برای نگهداری مواد غذایی کلی یا جزعی استفاده کنید. شما می تواند در آنها سبزیجاتی که برای تهیه سالاد خریداری کرده اید، به صورت خورد شده و آماده قرار دهید تا در زمان ها شلوغ رستوران در وقت خود صرفه جویی کنید. با این کار زمان کمتری برای درست کردن سالاد صرف می کنید و همین طور کیفیت سالاد را نیز حفظ می کنید.

دیگر ویژگی های کانتر سرد سلف سرویس

همانطور که در بالا به آن اشاره شد، کانتر سرد در بخش سلف سرویس رستوران ها و فست فود ها نقش مهمی دارد. خط سلف دارای بخش های مختلفی می باشد که در کنار یکدیگر قرار دارند. به عنوان مثال ممکن است از کانتر گرم، کانتر سرد، کانتر ساده، صندوق و … کنتار هم قرار بگیرند. خط سلف می تواند دارای غذاهای گرم و همین طور غذا های سرد یا انواع ماست ها و سالاد ها باشد که برای این امر نیاز به کانتر سرد و گرم می باشد. این کانتر ها ها ممکن است عمق های متفاوتی داشته باشند زیرا طراحی آنها کاملا مطابق با سلیقه های مشتریان می باشد. 

 کاربرد کانتر سرد در رستوران ها

مناسب برای غذاخوری ها، فست فود ها، رستوران ها، تالار ها و …

کانتر سرد یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات رستوران های سلف سرویس می باشد و در خط سلف نقش بسیار مهمی دارد. زیرا این کانتر ها باعث می شوند که غذا ها حتی تا ساعت های طولانی بماند و کیفیت خود را از دست ندهد. معمولا رستوران هایی که از ویژگی سلف سرویس برخورداراند، دارای موفقیت بیشتری در جذب مشتری هستند.