آشنایی با انواع کانترهای گرم

آشنایی با انواع کانترهای گرم

آشنایی با انواع کانترهای گرم

 

آشنایی با انواع کانترهای گرم

 

وجود وسیله ای برای گرم نگه داشتن غذا ضروری است. این دستگاه که جزء تجهیزات صنعتی آشپزخانه به شمار می رود کانتر گرم نام دارد. این دستگاه مهم ترین دستگاه تجهیزات صنعتی آشپزخانه برای رستوران ها و قست فود است. در کانتر گرم علاوه بر حفظ گرما، غذا را تازه نگه خواهد داشت.

این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که بو و طعم اولیه غذا  را حفظ می کند. از دیگر ویژگی کانتر خط سلف سرویس آن است. بدین معنی که کاربر د رهنگام سفارش غذای خود را بدون اتلاف وقت دریافت کرده و نیاز به گرم کردن مجدد نخواهد داشت. در بسیاری از موارد کانتر گرم در اختیار مشتری است که در این مورد علاوه بر سرو غذای گرم برای کاربران نظافت و بهداشت داخل رستوران رعایت خواهد شد.

انواع کانتر های گرم

کانتر های گرم با توجه به نیاز مصرف غذایی مشتریان در انواع مختلفی به بازار ارائه میشود. این مدل ها بر اساس نوع لگن کانتر دسته بندی می شوند. نمونه ای از پر مصرف ترین کانتر ها در جدول شرح داده شده است.

تعداد لگن ابعاد
۲ لگن ۱۰۰ سانتی متر
۳ لگن ۱۲۰ سانتی متر
۴ لگن ۱۵۰ سانتی متر
۵ لگن ۱۹۰ سانتی متر

 

طریقۀ گرم کردن غذا توسط کانتر گرم

انرژی مصرفی این کانتر گرم که جزو تجهیزات صنعتی آشپزخانه محسوب می شود، گاز و برق است. با روشن کردن منبع گاز و یا برق آب درون وان افزایش دما پیدا کرده و به درجه انتخابی شما خواهد رسید. در طراحی این دستگاه لگنی با جنس استیل تعبیه شده است و یک شیر برای اضافه کردن آب و یا تخلیه آن تعبیه شده است. بن ماری هایی که درون آن غذا قرار می گیرد، بدین وسیله داخل آب قرار می گیرند؛ این شیوه به گونه ای است که آب به داخل لگن ها راهی پیدا نخواهد کرد. با این شیوه با گرم شدن آب ، لگن نیز گرم خواهد شد و این گرما را رفته رفته به غذا منتقل خواهد کرد. این انتقال دما به علتی این که از آب به لگن و از لگن به غذا صورت می گیرد، ملایم و یکنواخت بوده و غذا را برای مدت طولانی گرم نگه می دارد.

خط سلف سرویس ، آشنایی با انواع کانترهای گرم 

در شرایط کنونی جهان، پندمی کرونا تمامی اقشار جامعه را تحت تاثیر قرار داده و اقتصاد اکثر کشور های جهان را منفی کرده است. مشاغل زیادی آسیب دیده اند اما در این بین رستوران ها ، آشپزخانه های صنعتی و کافی شاپ ها بیشترین آسیب را متحمل شده اند و به اجبار باید تغییراتی را برای حفظ شغل خود بدهند.