دستگاه توستر صنعتی

توستر صنعتی

دستگاه توستر صنعتی

دستگاه توستر صنعتی

توستر صنعتی

 

توستر صنعتی دستگاهی برای برشته کردن و برش دادن انواع نان فانتزی مانند همبرگر، نان باگت و نان تست و … در اندازه های متنوع است. این دستگاه یکی از دستگاه های پرکابرد برای تجهیزات کافی شاپ و رستوران هاست. وجه تشابه توستر صنعتی و تستر خانگی بسیار زیاد است. اما توستر صنعتی در ابعاد بزرگ و سرعت بیشتر نان را برشته می کند. تعیین کننده قیمت دستگاه توستر صنعتی و کیفیت آن بسته به المان های متنوع مانند برقی و گازی بودن دستگاه، جنس سینی محفظه داخلی دستگاه و یا جنس بیرونی دستگاه است.

تهیه نان تازه برای هر وعده غذایی مخصوصا برای وعده صبحانه کار بسیار سختی است. با داشتن تستر خانگی یا صنعتی در محل کار یا منزل میتوانید از خوردن صبحانه حتی با داشتن نان فریز شده لذت ببرید. در رستوران ها و کافی شاپ ها نیز در سرو تمامی انواع ساندویچ ها، برشته کردن نان، کیفیت غذا را دو چندان برابر می کند. به همین علت در تجهیزات کافی شاپ، تستر صنعتی وسیله ای مهم تلقی میشود.

 

دستگاه توستر صنعتی

 

طریقه برشته شدن نان و گرم شدن آن به این صورت است که ابتدا نان ها روی سینی چدنی داخل دستگاه قرار داده و حرارت از طریق موتور به سینی انتقال یافته و در نتیجه نان برشته و داغ میشود. جنس استفاده شده در سینی به گونه ای است که هیچ گونه نانی به آن نچسبیده و زنگ نخواهد زد. در بخش مکانیکی دستگاه ترموستات هایی تعبیه شده اند که میزان انتقال گرما را کنترل کنند و از گرم شدن بیش از حد دستگاه جلوگیری کنند که نان را با میزان استانداری گرم کنند. اگر گرما از حد مجاز بیشتر شود دستگاه به طور اتومات خاموش شده تا از اتلاف انرژی نیز جلوگیری شود به همین علت قیمت توستر صنعتی از تستر خانگی بالاتر است.

ویژگی های دستگاه توستر صنعتی

از المان های انتخابی برای خرید تستر صنعتی میتوان به قیمت، ظرفیت وجودی دستگاه و نحوه عملکرد دستگاه اشاره کرد.

ظرفیت دستگاه توستر صنعتی از ۱۰ الی ۵۰ عدد نان تست مربعی است.

انرژی مصرفی این دستگاه ها به وسیله گاز و برق است. با استفاده از گاز شهری یا ال پی جی میتوان از این دستگاه به صورت ایمن تری استفاده نمود.

خرید دستگاه توستر صنعتی با نوع برقی نیز امکان پذیر است که با دو نوع منبع تغذیه سه فاز و تک فاز تولید و به بازار ارائه می شوند.

دستگاه توستر در سه نوع  متفاوت موجود است:

  1. توستر نان اسنک 
  2. توستر ریلی افقی 
  3. توستر عمودی

توستر نان اسنک

توستر نان اسنک برای کسب و کارهایی است که صبحانه در منو آنها به چشم می خورد. اکثر کافی شاپ ها برای سرو انواع صبحانه های خود مانند املت فرانسوی از این دستگاه استفاده می کنند. همه اصناف اسنک فروشی ها نیز از این دستگاه برای سرو اسنک استفاده می کنند. از دیگر کاربرد دستگاه توستر نان اسنک میتوان به تکمیل تجهیزات آشپزخانه های صنعتی و تجهیزات کافی شاپ تهران نام برد. دستگاه توستر نان اسنک دارای دو مدل است که شامل توستر دو نان و چهار نان است.

 

توستر صنعتی یکی از تجهیزات کاربردی در تجهیزات آشپزخانه صنعتی  است، همانطور که می دانید ساندویچ و برگر خوب حتی اگر از بهترین نوع گوشت و با کیفیت ترین انواع سبزیجات هم درست شده باشد ولی نان آن سفت یا بیات باشد، برای مشتری مناسب نخواهد بود. تست شدن نان توسط دستگاه به گونه ای است که نان خشک و برشته میشود. نکته ای که در تهیه ساندویچ یا برگر خوب حائز اهمیت است، این است که مواد داخل ساندویچ پس از اندکی، نان را خمیر میکنند ولی در برشته کردن توسط دستگاه این عمل به علت خشک و برشته شدن نان خنثی خواهد شد و ساندویچ سرو شده شما طعمی بی نظیر را برای مخاطبین به ارمغان خواهد آورد.